Ghost Stories from Japan: The Japanese Doll

Zostańmy jeszcze na chwilę w Kraju Kwitnącej Wiśni. Youtube zasobny jest (na moje szczęście) i pośród wielu filmowych skarbów można znaleźć tam m.in. serie Ghost Stories from Japan czy Tales of Terror from Tokyo, składające się z krótkich, 5-minutowych historyjek z dreszczykiem, często opartych na miejscowym folklorze czy miejskich legendach. Trudno, by w takim zestawie zabrakło lalki, prawda? 🙂

Reklamy

14 thoughts on “Ghost Stories from Japan: The Japanese Doll

 1. Och jej, pamiętam te filmiki! Kiedyś nałogowo oglądałam te króciutkie horrory i te nieco dłuższe, do momentu, w którym znalazłam taki, który bardzo mi się spodobał, ale nie zapisałam tytułu i na kolejny dzień nie wiedziałam już co oglądałam. Od tego czasu szukam go co jakiś czas, ale jeszcze się na niego nie natknęłam.

   • Już się robi. Film był niskobudżetowy, niedługi, bez specjalnych efektów specjalnych, coś w rodzaju family horror. Fabuła prościutka: samotna matka wychowuje dwie siostry – bliźniaczki. Jedną z nich rozpieszcza, drugą pomiata. Nie pamiętam z jakich powodów wyrasta jej niechęć. Obie dziewczynki chodzą do szkoły podstawowej. Znienawidzona córka (tu będę trochę ściemniać, bo nie pamiętam dokładnie) kocha muzykę i pod nieobecność matki słucha po kryjomu jej płyt. Pewnego dnia tłucze ulubioną. Bojąc się kary namawia kochaną przez matkę córkę, aby ją przez chwilę poudawała. W rezultacie kochana córka wylatuje w ramach kary za stłuczenie płyty przez okno, z jakiegoś wysokiego piętra.
    To nie był żaden wybitny film, ale męczy mnie niemożność jego odnalezienia.

   • Nie wiem, ale można zapytać na fb na fanpage’ach horrorowych. Na takim samym schemacie była oparta historyjka Takashiego Miike w antologii „3 Extremes”, tylko tam rzecz działa się w cyrku i zamiast matki był ojciec. Może to jakiś schemat z folkloru i tędy byłoby łatwiej szukać?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s