Bo lalkozbieracz psycholem jest… 2

(wpis nawiązuje do:https://mangustowo.wordpress.com/2013/04/11/bo-lalkozbieracz-wariatem-jest/)

Przypadek rządzi moim życiem, jak wiecie. Tym razem, ogladając horrorowe shorty na ukochanym youtube.com, trafiłam na kolejny, tym razem bardzo amatorski short z lalkowym motywem, zatytułowany The Locked Bedroom (Doll Horror Short).

Autorką tegoż „dzieła” jest użytkowniczka ChristyABell, która nie dość, że dzielnie reżyserowała, to jeszcze obsadziła się w głównej roli. Do nakręcenia filmu skłoniło ją posiadanie kamery, a zainspirowała ją, jak sama stwierdza, kupiona przez jej matkę straszna lalka.

Fabule brakuje oryginalności, choć autorka ewidentnie się na nią siliła. Widząc razem słowa klucze „lalka” oraz „horror” spodziewamy się pewnego schematu, który i tu został poprawnie zrealizowany. Skąd więc w moich słowach tyle jadu? Stąd, że pojawia się tu znowu motyw stukniętej samotnej kobiety. Jak się słusznie domyślacie, chodzi o właścicielkę lalki, określoną w napisach końcowych per „crazy doll lady”. Wszak powszechnie wiadomo, że lalki trzymają w domach wyłącznie kobiety samotne i zaburzone!  Tej w shorcie końcem końców nie zadowala posiadanie jednej, nawet jeśli nadaktywnej lalki. Nie, lalkę koniecznie trzeba zrobić z niepokornego gościa. Jakim sposobem, zobaczcie sami.

Filmik sam w sobie, jak na pierwszy amatorski horrorek, nie jest jakiś szczególnie zły, ot taki poprawny średniaczek. Kamera nie trzęsie się, gra aktorska nie kłuje w oczy. Szkoda, że lalkę pokazano na tak krótko, bo jest na co popatrzeć. Jednak dla odmiany lalkomaniak mógłby wreszcie być tym dobrym :3

Reklamy

12 thoughts on “Bo lalkozbieracz psycholem jest… 2

  1. Nie no teraz nie ma co się dziwić jak się postronni naoglądają takich filmików to uważają że kolekcjoner to psychol, degenerat itp. 😉 I ma więzi z lalkami 😉

  2. Lalka bardzo ładna. Fabuła tandetna i oklepana. Filmik mało straszny, właściwie wcale nie straszny. Brak efektów specjalnych. W dodatku stereotyp psycholki – właścicielki lalki.

  3. Jak ja się czasem cieszę, że w domu nie mam czasu na filmiki, a w pracy nie mam głośników ;))
    Muszę przyznać, że czasem gdy ktoś mnie wkurzy natrętnymi pytaniami o lalki, to z przekory odpowiadam, że z nimi rozmawiam. No i kiedyś miałam chęć poprzestawiać lalkom główki, tak by WSZYSTKIE patrzyły na śpiącego Małżona 😉

  4. Gdyby ktoś zbierał tylko i wyłącznie lalki o demonicznym/makabrycznym wyglądzie czy mrocznej przeszłości, to bym się takiego wystraszyła. Ale póki co żadna z osób, które spotykam w sieci przy okazji poczytywania o lalkach na razie nie wydała się psycholem, a raczej ciekawymi ludźmi, którzy mają też inne pasje i cieszą się życiem, a jak nie zdobędą jakiejś lalki, to najwyżej się pożalą innym kolekcjonerom :D.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s