Lou Sapphire czyli diabełek malusi mamusi :P

Lucyferek trafił do mnie trochę przez przypadek, można powiedzieć, że sam się kupił – miała co nieco z tym wspólnego moja skleroza. Kupił się, dostarczyła go poczta, a jak wiadomo wszystkie urzędy są pochodzenia diabelskiego. Po wyjęciu z pudełka ujawnił pewien szczegół (o czym za chwilę), który wcześniej umknął mej percepcji przytłumionej brakiem snu.

Lucuś pochodzi z drugiej serii Living Dead Dolls, tej samej, co Lizzie Borden (obie lalki z serii drugiej są odrobinę niższe od moich pozostałych LDD). Wierszyk na pudełku prowadzi do skojarzenia tej postaci z Damienem, bohaterem filmu Omen, którego dokładną lalkę Mezco stworzyło później. Inne skojarzenie to Louis Cypher z filmu Harry Angel (Angel Heart).

The-Omen-Damien

Damien (Omen)

3

Louis Cypher (Harry Angel)

A cane, a contract / Your hope quite grim / Adopt the boy / And hell comes with him. (w wolnym tłumaczeniu: Laska, kontrakt / próżne twe nadzieje / adoptuj chłopca / a piekło przyjdzie z nim.)

Lucek ma przy sobie pusty blankiet kontraktu na wymianę duszy za jedno życzenie oraz, jak zwykle, świadectwo zgonu, będące potwierdzeniem autentyczności lalki. Ubranko jest pięknie odszyte i zaopatrzone w różne detale. Lalek posiada ciekawe dodatki – pierścień i laskę. Jeśli chodzi o wyżej wspomniany szczegół, który przekonał mnie do Lou, to jest nim ogon! A tak poza tym ten odpicowany brunecik wygląda mi na maminsynka 😉

lou-1 lou-2 lou-3 lou-4

lou-5L: Oddaj mi swoją duszę!

NN: Nie ma mowy.

L:ODDAJ!

NN: Nie. Spadaj!

L: A za jedno życzenie?

NN:Nieee…

L: A za dwa?

NN:…

L:Oddaj mi duszę, bo się popłaczę! :/ Buuu!

😛

PS A tak poza tym zastanawiam się, czemu Sapphire, skoro ewidentnie gustuje w rubinach? 😉

10 thoughts on “Lou Sapphire czyli diabełek malusi mamusi :P

  1. Ogonek ma troszkę jak Hellboy, więc może wyrośnie na „przyjemniaczka”. A na razie się wprawia w byciu złym, wodząc na pokuszenie i zwodząc niewinnym wyglądem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s