Demonic Toys

Początek lat 90-tych mało różnił się od poprzedniej dekady. Stroje i fryzury były wciąż tak samo kuriozalne. Także w horrorze panowały podobne tendencje. W roku 1992 powstał film grozy pod wiele mówiącym o treści tytułem Demonic Toys.

W obsadzie znalazła się m. in. Tracy Scoggins, bliżej znana polskim widzom z obsady kultowego serialu Dynastia, gdzie grała niejaką Monikę Colby. W Demonic Toys natomiast odstwarzała rolę ciężarnej policjantki Judith, która pewnego feralnego wieczora w pogoni za bandytami traci partnera (i zarazem ojca dziecka) oraz staje się obiektem zainteresowania demona. A ponieważ rzecz dzieje się w magazynie zabawek, łatwo się domyślić, kogo zło obrało sobie tym razem za popleczników.

Pomimo całej swej miłości do horroru, muszę przyznać, że Demonic Toys to film nudnawy i głupawy zarazem, jednak na pewno nie jest najgorszym filmem, jaki w życiu widziałam (nawiasem mówiąc można by się zastanowić, co nim jest). Do mocnych stron należą właśnie zabawki – ich makabryczny wygląd i krwawe poczynania. Prym wśród nich wiedzie lalka (a któż inny? :-)), taki sobie bobasek o zabawnym imieniu Baby Oopsie Daisy. Lala wali naprawdę rozwalające teksty, można z krzesła spaść – ze śmiechu. Przykład? Hiya, fat fuck! I’m Baby Oopsie-Daisy. You lard ass, will YOU be my special friend? I can walk, I can talk, I can even shit my pants! Can YOU shit YOUR pants? (Cześć, gruby pierdzielu! Jestem Baby Oopsie-Daisy. Czy ty, tłusta dupo, zostaniesz moim wyjątkowym przyjacielem? Umiem chodzić, mówić, a nawet nasrać w gacie! Czy ty umiesz nasrać w gacie?) Milusia, czyż nie? Rzeczona „przemowa” została wygłoszona do nieruchawego ochroniarza o swojsko brzmiącym nazwisku Charneski. Później następuje jeden z kilkuminutowych spektakli przemocy.

Zabawek jest tylko kilka, mimo że demon ma do dyspozycji cały magazyn. Poza lalką najbardziej rozpoznawalni są jeszcze Jack Attack (klaun wyskakujący z pudełka), Grizzly Teddy (zły bliźniak najpopularniejszej przytulanki świata) i Mr.Static (naprawdę wredny robot). Ich wykonanie po dziś dzień nie wzbudza zastrzeżeń, pomimo upływu lat efekty specjalne w filmie są naprawdę niezłe. A czego demońska paskuda uwzięła się na biedną Judith? Ano z powodu jej błogosławionego stanu przecie, co by odrodzić się jako małe dziecię – jeden z megaoklepanych horrorowych motywów. Uda się demonowi, czy nie? Zabawki trafią do gablotki kolekcjonera, czy nie? Przekonajcie się sami. Ze względu na realistyczny wygląd zabawek i ich makabryczne zajęcia, polecam trzymać ten film z dala od wrażliwych dzieci.

Zdjęcia z internetu

Reklamy

7 thoughts on “Demonic Toys

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s