Heather O’Rurke – dziewczynka z pudełka Barbie

Pamiętacie pudełko My First Barbie? Widniało na nim zdjęcie zadowolonej
małej dziewczynki, blondyneczki o dużych oczach.

To samo dziecko zagrało później główną rolę w sławnym horrorze Stevena Spielberga pt. Poltergeist (polski tytuł to Duch), a potem w kolejnych jego częściach. Dziewczynka ta nazywała się Heather O’Rurke. Przyszła na świat 27 grudnia 1975 roku w USA. Jako trzylatka wygrała konkurs piękności dla dzieci. Rok później reklamowała zabawki firmy Mattel, w tym wyżej wspomnianą Barbie. Kiedy miała 5 lat, Steven Spielberg wypatrzył ją w studio MGM, gdzie towarzyszyła siostrze startującej w castingu. W taki sposób Heather trafiła do obsady jednego z najbardziej kultowych obrazów kina grozy – Poltergeista, gdzie zagrała Carol Anne, dziecko o zdolnościach nadprzyrodzonych, które wraz z rodziną wprowadza się do nawiedzonego domu.

Film odniósł sukces. Mimo kontynuowania kariery telewizyjnej, Heather żyła jak najbardziej normalnie. Chodziła do szkoły i miała swoje domowe obowiązki. Do obsady kolejnych części Poltergeista wracała dwukrotnie, w 1986 i 1988 roku. Wkrótce po nakręceniu trzeciej częśći filmu, Heather poważnie podupadła na zdrowiu.1 lutego 1988 roku jej stan zaniepokoił matkę na tyle, że wezwała karetkę.

Pomimo szybkiej diagnozy, nie udało się uratować małej aktorki. Zmarła w wyniku pęknięcia jelita i związanego z tym zatrucia organizmu. Jej przedwczesna śmierć przyczyniła się do powstania legendy wokół horroru Poltergeist, który od tamtej pory ma opinię produkcji przeklętej, obok takich obrazów jak np. inny słynny horror Omen czy serial Bonanza. Heather O’Rurke pochowano 5 lutego 1988 roku w Los Angeles. Na miejscu jej wiecznego spoczynku widnieje napis:
Heather O’Rurke – ukochana córka, siostra – „Carol Anne” Poltergeist I, II, III.
Jeśli więc wpadnie wam w ręce My First Barbie w rzeczonym pudełku, wspomnijcie czasem małą Heather,której nie dane było długo bawić się lalkami.

Rest In Peace, Heather.

Tekst i zdjęcia za: http://fansites.heatherorourke.net/mini-biography/short-biography.htm oraz http://www.imdb.com

Reklamy

7 thoughts on “Heather O’Rurke – dziewczynka z pudełka Barbie

  1. A tą historię już znałam 🙂
    Widzę, że ty też lubujesz się w makabrze.
    Oj, miałybyśmy o czym pogadać 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s